OBJECTE
Foment de la realització d'inversions que generin activitat econòmica per a l'aplicació de les estratègies de desenvolupament local proposades pels GAL i aprovades pel Departament d'Agricultura, Ramaderia, Pesca i Alimentació amb accions dirigides a fomentar la reactivació econòmica i la creació d'ocupació; a establir polítiques específiques per al jovent del món rural que en fomentin l'arrelament i desenvolupament econòmic i social; a promoure la mitigació i adaptació al canvi climàtic i la protecció dels recursos naturals, i a estimular la innovació i la transferència de coneixements en el sector agroalimentari.
BENEFICIARIS
Poden ser persones beneficiàries d'aquests ajuts:
Les àrees d'aplicació estan recollides a l'annex.
QUANTIA DE L’AJUT
L'ajut té caràcter de subvenció directament aplicable a les despeses ocasionades per les persones beneficiàries finals.
TERMINI
Es poden presentar sol·licituds fins el dia 15 de gener del 2020.
ANNEX
Àmbits territorials:
- Comarca del Bages: Aguilar de Segarra, Cardona, Castellfollit del Boix, Fonollosa, Gaià, Mura, Navàs, Sant Feliu Sasserra, Sant Mateu de Bages, Rajadell, Súria i Talamanca.
- Comarca del Berguedà: tots els municipis de la comarca.
- Comarca d'Osona: Alpens, Espinelves, l'Esquirol, Lluçà, Muntanyola, Olost, Oristà, Perafita, Prats de Lluçanès, Rupit i Pruit, Sant Agustí de Lluçanès, Sant Bartomeu del Grau, Sant Boi de Lluçanès, Sant Martí d'Albars, Santa Cecília de Voltregà, Santa Eulàlia de Riuprimer, Sant Sadurní d'Osormort, Sobremunt, Tavertet i Vilanova de Sau.
- Comarca del Moianès: Calders, Castellcir, Castellterçol, Collsuspina, l'Estany, Granera, Moià, Monistrol de Calders, Sant Quirze Safaja i Santa Maria d'Oló.
- Comarca de l'Alt Empordà: Agullana, Albanyà, Bàscara, Biure, Boadella i les Escaules, Borrassà, Cabanelles, Cantallops, Capmany, Cistella, Darnius, Espolla, Garrigàs, Garriguella, Lladó, Maçanet de Cabrenys, Masarac, Mollet de Peralada, Navata, Ordis, Palau de Santa Eulàlia, Palau-saverdera, Pau, Pontós, Rabós, Riumors, Sant Climent Sescebes, Sant Llorenç de la Muga, Sant Miquel de Fluvià, Siurana, Terrades, Torroella de Fluvià, la Vajol, Ventalló, Vilajuïga, Vilamacolum, Vilamaniscle, Vilanant i Vilaür.
- Comarca de la Garrotxa: Argelaguer, Besalú, Beuda, Castellfollit de la Roca, Maià de Montcal, Mieres, Montagut i Oix, Olot, les Planes d'Hostoles, les Preses, Riudaura, Sales de Llierca, Sant Aniol de Finestres, Sant Feliu de Pallerols, Sant Ferriol, Sant Jaume de Llierca, Sant Joan les Fonts, Santa Pau, Tortellà, la Vall de Bianya i la Vall d'en Bas.
- Comarca del Gironès: Canet d'Adri, Sant Gregori i Sant Martí de Llémena.
- Comarca del Pla de l'Estany: Sant Miquel de Campmajor.
- Comarca de la Selva: Amer, la Cellera de Ter, Osor, Santa Maria de Besora , Sant Julià del Llor i Bonmatí, Susqueda, Sora i Vidrà.
- Comarca del Ripollès: tots els municipis de la comarca.
- Comarca de l'Alt Camp: tots els municipis de la comarca.
- Comarca del Baix Camp: l'Albiol, l'Aleixar, Alforja, Arbolí, l'Argentera, les Borges del Camp, Botarell, Capafonts, Colldejou, Duesaigües, la Febró, Maspujols, Prades, Pratdip, Riudecanyes, Riudecols, Vilanova d'Escornalbou i Vilaplana.
- Comarca del Baix Penedès: Bonastre, Masllorenç i el Montmell.
- Comarca de la Conca de Barberà: tots els municipis de la comarca.
- Comarca del Priorat: tots els municipis de la comarca.
- Comarca del Tarragonès: Renau, Salomó, la Secuita i Vespella de Gaià.
- Comarca de l'Alt Urgell: tots els municipis de la comarca.
- Comarca de la Cerdanya: tots els municipis de la comarca.
- Comarca del Baix Ebre: tots els municipis de la comarca.
- Comarca del Montsià: tots els municipis de la comarca.
- Comarca de les Garrigues: tots els municipis de la comarca.
- Comarca del Pla d'Urgell: tots els municipis de la comarca.
- Comarca del Segrià: Aitona, els Alamús, Alcanó, Alfés, Almatret, Aspa, la Granja d'Escarp, Llardecans, Maials, Massalcoreig, Sarroca de Lleida, Seròs, Sunyer i Torrebesses. Alfarràs, Alguaire, Almenar, Corbins, la Portella i Vilanova de la Barca.
- Comarca de l'Urgell: tots els municipis de la comarca.
- Comarca de la Noguera: tots els municipis de la comarca.
- Comarca de l'Alta Ribagorça: tots els municipis de la comarca.
- Comarca del Pallars Jussà: tots els municipis de la comarca.
- Comarca del Pallars Sobirà: tots els municipis de la comarca.
- Comarca de la Val d'Aran: tots els municipis de la comarca.
- Comarca de l'Anoia: Argençola, Bellprat, Calaf, Calonge de Segarra, Carme, Castellfollit de Riubregós, Copons, Jorba, la Llacuna, Montmaneu, Orpí, els Prats de Rei, Pujalt, Rubió, Sant Martí de Tous, Sant Martí Sesgueioles, Sant Pere Sallavinera, Santa Maria de Miralles i Veciana.
- Comarca de la Segarra: tots els municipis de la comarca.
- Comarca del Solsonès: tots els municipis de la comarca.
- Comarca de la Ribera d'Ebre: tots els municipis de la comarca.
- Comarca de la Terra Alta: tots els municipis de la comarca.
Con el apoyo del programa TIC CAMARAS – FEDER